0
0,00
Brak produktów w koszyku
Suma: 0,00 zł
z VAT

Do darmowej wysyłki brakuje 249,00

ASPIRIN

tabletki 500 mg, 10 tabl.

Cena:8,69 zł

Dostępny wkrótce.

  • Producent: Bayer Sp. z o.o.
  • Typ: Lek bez recepty
  • Postać i dawka: tabletki 500 mg
  • Opakowanie: 10 tabl.
  • Dostępność: Ten produkt właśnie robi sobie kawę i zaraz wróci na półkę.

Szczegóły produktu

Opis


Aspirin to lek bez recepty wykazujący działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i łagodnie przeciwzapalne.

Skład

Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum). 1 tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego. Substancje pomocnicze: celuloza, skrobia kukurydziana.

Substancje czynne

kwas acetylosalicylowy

Działanie


Lek Aspirin zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo oraz łagodnie przeciwzapalne.

Wskazania


Lek Aspirin stosuje się w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych o małym i umiarkowanym nasileniu (bóle głowy, zębów, bóle mięśniowe); objawowym leczeniu dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.

Dawkowanie


Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Dorośli: Doustnie jednorazowo 1 do 2 tabletek. W razie konieczności, dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej, która wynosi 8 tabletek. Młodzież w wieku powyżej 12 lat: lek może być stosowany u młodzieży powyżej 12 r. życia wyłącznie na zlecenie lekarza. Doustnie jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej po posiłkach, z dużą ilością płynu. Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania


Nie należy stosować leku Aspirin Pro: jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników leku, jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna, ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, ciężka niewydolność serca, nerek lub wątroby, jeśli kiedykolwiek występowały u pacjenta napady astmy oskrzelowej, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach większych niż 20 mg na tydzień, jeśli pacjent jest leczony doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi (leki rozrzedzające krew i zapobiegające jej krzepnięciu), jeśli pacjentka jest po 5 miesiącu ciąży, u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią. Krwawienie (krwawienie z nosa, krwawienie z dziąseł, czerwone plamy pod skórą itp.); reakcje alergiczne, takie jak wykwity skórne, napad astmy lub obrzęk twarzy, któremu towarzyszą trudności w oddychaniu; bóle głowy, zawroty głowy, uczucie utraty słuchu, szumy uszne (dzwonienie w uszach), które zazwyczaj wskazują na przedawkowanie; krwawienie do mózgu; bóle brzucha; krwawienie z przewodu pokarmowego - występują częściej po zastosowaniu dużych dawek; podwyższenie aktywności enzymów wątrobowych, zwykle odwracalne po przerwaniu leczenia, zaburzenia czynności wątroby (głównie dotyczące komórek wątroby); pokrzywka, reakcje skórne; zespół Reyea (zaburzenia świadomości lub nietypowe zachowania bądź wymioty) u dziecka z chorobą wirusową przyjmującego kwas acetylosalicylowy.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty. Lek Aspirin może wchodzić w interakcje z lekami: metotreksatem, lekami przeciwzakrzepowymi, trombolitycznymi i hamujących agregację płytek krwi, kortykosteroidami, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, digoksyną, lekami przeciwcukrzycowymi, kwasem walproinowym, niektórymi lekami przeciwdepresyjnymi, lekami stosowanymi w leczeniu dny moczanowej, lekami moczopędnymi, niektórymi lekami obniżającymi ciśnienie krwi, alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lek Aspirin jest przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży. Nie należy stosować leku u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży. Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkiej ilości do mleka kobiet.

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku u dzieci poniżej 12 roku życia. U młodzieży powyżej 12 roku życia leki zawierające kwas acetylosalicylowy można stosować wyłącznie na zlecenie lekarza.

Producent

Bayer Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa
email: info-consumerhealth.pl@bayer.com; tel. 022 572 35 00

Strona wdoz.pl wykorzystuje pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu oraz do celów statystycznych. Istnieje możliwość samodzielnego zarządzania plikami cookies w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji o plikach cookies znajduje się w Polityce Prywatności.

Odmawiam akceptacji
Akceptuję